یکی از مزیت های مهم پارچه مخمل مجلسی

یک مزیت مهم که توسط چرخ ریسندگی به ارمغان می‌آید این واقعیت بود که چرخ ریسندگی در قسمت‌های نازک نخ شکل‌دهنده پیچش بیشتری می‌افزاید و قسمت‌های ضخیم‌تر را بیرون می‌کشید و نخ یکنواخت‌تری می‌داد.

چرخ ریسندگی تا قرن نوزدهم به کار خود ادامه داد و در قرن شانزدهم پیشرفت مهمی به شکل چرخ ساکسونی دریافت کرد که ریسندگی مداوم پشم درشت و نخ پنبه را ممکن کرد.

با این بهبود سرعت، سه تا پنج چرخ ریسندگی می‌توانستند یک ماشین بافندگی را با نخ تامین کنند.

اما شاتل پرنده کی (در زیر تکه دوزی با پارچه های بافته شده را ببینید) خروجی ماشین بافندگی را به شدت افزایش داد و تقاضا برای ماشین‌های ریسندگی ایجاد کرد.

جنی ریسندگی جیمز هارگریوز (پتنت 1770) تعدادی دوک را به طور همزمان کار می کرد اما فقط برای ساختن نخی که به عنوان پرکننده استفاده می شد مناسب بود.

تا به حال فکر کرده اید که چرا هر روزه قیمت پارچه ملحفه ای ترک تغییر میکند؟

سر ریچارد آرک رایت، با استفاده از اختراعات قبلی، ماشین بهتری تولید کرد که قادر به ساختن نخ های قوی تر از جنی هارگریوز بود.

هنوز دستگاه سوم، “قاطر” ساموئل کرامپتون (1779)، بهره وری را به شدت افزایش داد، و این امکان را برای یک اپراتور فراهم کرد که بیش از 1000 دوک را به طور همزمان کار کند، و می توانست نخ های ریز و همچنین درشت را بچرخاند.

طرز استفاده از پارچه بجای نوار بهداشتی در ایالات متحده و بریتانیا چگونه بوده؟

چندین اصلاحات دیگر در بریتانیا و ایالات متحده ارائه شد، اما قاطر کرومپتون به طور موثر ریسندگی نخ را بر اساس تولید انبوه قرار داد.
در ریسندگی مدرن، برش‌ها یا رووینگ‌ها با غلتک‌هایی وارد ماشین‌هایی می‌شوند که رشته‌ها را بلندتر و نازک‌تر می‌کنند، و دوک‌هایی که مقدار پیچش لازم برای نگه‌داشتن الیاف را وارد می‌کنند.

سفت بودن پیچ استحکام نخ را تعیین می کند، اگرچه پیچش بیش از حد ممکن است در نهایت باعث ضعیف شدن و شکستن آن شود.

هنگامی که مارپیچ های تشکیل شده توسط نخ های پیچ خورده از نظر شیب شبیه به قسمت مرکزی حرف Z هستند، نخ ها به عنوان Z-twist توصیف می شوند.

هنگامی که مارپیچ ها در جهت با قسمت مرکزی حرف S مطابقت دارند، نخ ها به عنوان S-wist توصیف می شوند.

نخ‌های کرپ که جلوه‌ای چروکیده در پارچه‌ها ایجاد می‌کنند، با پیچش بسیار بالایی ساخته می‌شوند و پیچ خوردگی ایجاد می‌کنند.

جلوه‌های سایه را می‌توان در پارچه‌های تمام‌شده با استفاده از نخ‌هایی که پیچش‌های متضاد را ترکیب می‌کنند و بازتاب‌های نوری متفاوتی ایجاد می‌کنند، تولید کرد.

فرآیند ریسندگی با پیچیدن نخ روی قرقره ها یا بوبین ها تکمیل می شود.

برای بررسی قیمت پارچه مخمل مجلسی به سایت آرادبرندینگ مراجعه کنید.

 • منابع:
  1. Early spinning methods
 • تبلیغات:
  1. پرورش میگو توسط حیوانات دیگر!
  2. چوب های دارچین کاملاً متفاوت به نظر می رسند
  3. کودهای شیمیایی تهیه شده از پوست درخت!کودهای شیمیایی تهیه شده از پوست درخت!
  4. دارچین در درمان اکثر بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد